Traktor Shibaura S318

Traktorek w gospodarstwie, nawet takim mini na 2 konie jak nasze, bardzo ułatwia życie. Służy nam do wywożenia (i wwożenia) bel siana, koszenia, sprzątania i nawożenia pastwisk, a także do sprzątania wybiegu dla koni czy równania ujeżdżalni. Człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego i widać olbrzymią różnicę w wygodzie nawet przy tych dwóch koniach.

Wybór traktorów czy traktorków na rynku jest olbrzymi, nie namawiam więc do żadnej konkretnej firmy. Jest wiele firm na dobrym poziomie i każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie jest za duży i do większego gospodarstwa będzie za mały, jednak na nasze potrzeby (wymienione wyżej) jest akurat. Shibaura to japoński producent maszyn rolniczych, jeden z wiodących dostawców małych traktorów i silników Diesla. Firma powstała w 1942 roku, a traktory produkuje od 1951. Produkowała traktory Forda, także po przejęciu przez Forda firmy New Holland. Shibaura produkowała traktory Yanmar oraz elektronarzędzia Stihl. W kwietniu 2005 roku firma zdobyła nagrodę The Queen's Award for Enterprise: International Trade (Export).

 

Ważnym elementem traktorka jest tur (firmy Mailleux) - to dzięki niemu można przewożić belki siana. Na końcu sąsiad zamontował nam 2 bolce - jak to on, zrobił wszystko idealnie!

 

Ten czy inny traktor na pewno będzie nieodzowną pomocą w każdym gospodarstwie, nawet tak małym.