O stajni

Nasza stajnia jest nowo powstałą stajnią wolnowybiegową, jednak w miarę możliwości staramy się, aby dało się też spokojnie trenować. Konie mają do dyspozycji wiatę z drenażem, siano dostępne non stop oraz w sezonie pastwiska z trawą i ziołami dobranymi pod konie (także dostępne 24h). Dla koni powstaje także mały zagajnik oraz "zielona wiata" - czyli wiata opleciona roślinami, które będą dodatkowym schronieniem w lecie. Sadzimy tylko rośliny przyjazne koniom.

309266816_463069489177845_1210020017455485381_n.jpg

Oprócz tego aby bezpiecznie trenować (zarówno my, jak i konie) zrobiliśmy ujeżdżalnię 20x40m z drenażem oraz piaskiem płukanym. Nawet po rzęsistym deszczu nie ma kałuż, a piasek jest po prostu wilgotny. Siano oraz pasze trzymamy w solidnej, ale przewiewnej stodole z posadzką betonową na paletach. Dzięki temu nie mamy strat w sianie zwiazanych z przechowywaniem (najwyżej to co konie zmarnują, ale też staramy się ograniczać).

Cała posesja ma 1,45 ha na dwa konie i jest ogrodzona pogrubianą siatką leśną na dziki. Gości wita przytulny dworek z niebieskim dachem (jak wszystkie nasze budynki). Wnętrze urządziliśmy akcentując nasze zamiłowania do historii oraz dbając o niebieskie akcenty.

Na ten moment to tyle :). Działamy spokojnie do przodu przede wszystkim dbając, aby nasze inwestycje były solidne.