Continental, made in USA - czy aby na pewno?

Czasem dopada mnie "zboczenie hobbystyczne" i przeglądam sobie oferty siodeł. I na okrągło widzę powielanie mitu - Continental z USA. Faktycznie, siodła firmy Continental są produkowane w USA. Ale większość z nich na naszym (polskim i europejskim rynku) jest... z Niemiec.

Ale od początku. Na rynku światowym funkcjonują dwie firmy o nazwie Continental produkujące siodła westernowe. Jedna firma znajduje się w USA, druga w Niemczech.

Continental z USA ma dwie strony www.continentalsaddlery.com oraz reiningauthority.com. Produkują siodła reiningowe i na swojej stronie podkreślają, że nie mają nic wspólnego z Continentalem z Niemiec. Link do tej wiadomości znajdziecie tutaj - WAŻNE. Znak firmowy Continental Reining Authority możecie zobaczyć na ich stronie internetowej.

Siodła produkowane w Niemczech także są firmy Continental, ale nie mają one nic wspólnego z Continentalem z USA. I Chociaż widnieje na ich plakietkach "Made in USA", to zostały wykonane w Europie. Tak więc Continental Classic, Equiflex, Pullman i Montana nie są siodłami z USA.

Każde siodło powinno mieć swój numer seryjny. Na Continentalach Europejskich na jego początku widnieje literka "G", co oznacza Germany.

 art.jpg

Zrobiłam małe poszukiwania i nie znalazłam w ogłoszeniach żadnego siodła marki Continental wyprodukowanego w USA. Za to znalazłam siodła opisywane jako Continentale produkowane w USA.

I jedna i druga firma produkuje bardzo dobre siodła, więc nie płaczcie, że nie macie siodła z USA :). Siodło ma pasować Wam, koniowi i być solidne.