Przyłącza

Przed decyzją o zakupie danej nieruchomości, pamiętajcie sprawdzić czy są dostępne media. Raz oglądaliśmy działkę, która do najbliższego prądu miała... 1,5 km. Nieco kłopotliwe byłoby podłączenie go. Z kolei inna działka miała nad sobą aż dwie linie - niskiego i średniego napięcia. Tylko ta średniego napięcia nieprzyjemnie "trzeszczała" - nie chcieliśmy mieszkać przy takich atrakcjach.

Drugą absolutną koniecznością jest woda - albo powinna być w działce/drodze, albo można zrobić głębinówkę. To wszystko trzeba sprawdzić przed zakupem.

28698432_1568674453230643_5514857260604521803_o.jpg

Kanalizacja czy gaz już nie jest tak absolutną koniecznością, jak woda i prąd. W przypadku braku kanalizacji można zrobić przydomową oczyszczalnię ścieków. Wymaga to jednak sprawdzenia warunków glebowych i niekoniecznie będzie współgrało ze studnią głębinową (są określone prawnie minimalne odległości od studni głębinowej do drenażu przydomowej oczyszczalni ścieków).

Opcji ogrzewania też jest tyle, że w przypadku braku gazu można znaleźć dobre zastępstwo. My stawiamy na bufor ciepła, ale opcji jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie :).