Psy

W naszej stajni mieszkają Borys i Graf. To owczarki wschodnioeuropejskie zakupione od wybitnego hodowcy Artur Litwa (ZKwP/FCI). VEO to rasa powstała w latach 20. XX wieku na terenie ówczesnej Rosji. Bazą były owczarki niemieckie, które krzyżowano z wieloma innymi psami, także z tymi z nieznanym pochodzeniem, ale odpowiadającymi wyglądem i charakterem nowopowstającej rasie.

VEO to psy odporne na warunki atmosferyczne, w swoim kraju pochodzenia są używane do różnych zadań - od przewodników po psy wojskowe. Dla nas VEO jest świetnym towarzyszem w codzienności, z którym nie boję się wychodzić na późne spacery :). Spokój i opanowanie bez emocji towarzyszącym ONkom czyni z nich psa idealnego dla nas.

Jako, że pieski nie lubią się zbytnio kotami mieszkają na dworze. Dbamy jednak o jak najlepsze warunki - mają super budy, które są postawione na płytach chodnikowych na małych nózkach, grubo ocieplone (oczywiście także od spodu).

326124242_858840345424080_5797534567887016985_n[1].jpg

Borys jak na VEO przystało, jest spokojniejszy niż ONki i ceni sobie więcej ciszy :D. Rzadko szczeka, raczej po prostu obserwuje. Życie dla Borysa zaczyna się od 0 sopni Celsjusza, a zaspy są wspaniałą zabawą. Z nami lubi po prostu być - posiedzieć, połazić, dać się wyprzytulać. Przejawia predyspozycje do dogtrekkingu, które staramy się wspierać :).

Graf to bratanek Borysa. Jest wesołym, choć nieco nieśmiałym psem. Szybko się uczy i chętnie węszy. To głównie on zaczepia Borysa do zabaw, a czasem zabiera wujkowi gryzaki wprost z pyska, na co znowu Borys przystaje :O.